0 af 0 for ""

UN17 Village 2

Sweco architects

Vores 320 medarbejdere arbejder fra tegnestuer og kontorer fordelt over hele Danmark

Sweco HQ atrium

København

Ørestads Boulevard 41
2300 København S
+45 7024 2100

Tegnestuen i Silkeborg 5

Silkeborg

Papirfabrikken 24
8600 Silkeborg
+45 7024 1000

Kontoret i Willemoesgade

Aarhus

Willemoesgade 15
8200 Aarhus
+45 7024 1000

Tegnestuen i Odense

Odense

Skibhus 52A
5000 Odense C.
+45 2240 9377

Tegnestuen i Herning

Herning

Dalgasgade 11
7400 Herning
+45 9722 4227

Ledelse

Anders Kærsgaard

Anders Kærsgaard

Afdelingschef, Vest / Arkitekt
Anders Bay Holm

Anders Bay Holm

Arkitekt / Markedschef
Andreas Olrik

Andreas Olrik

Arkitekt / Markedschef
Anja Boserup

Anja Boserup

Landskabsarkitekt / Teamleder / Kreativ leder Landskab
Eva Bjerring

Eva Bjerring

Markedschef
Jonas Snickert

Jonas Snickert

Markedschef / Arkitekt
Katrine Kristensen

Katrine Kristensen

Afdelingsleder / Arkitekt
Kiri Lysbjerg Hedegaard

Kiri Lysbjerg Hedegaard

Arkitekt / Teamleder / Kreativ leder Retail
Lene Foder

Lene Foder

Arkitekt / Markedschef
Mette Gravergaard

Mette Gravergaard

Teamleder / Kreativ leder Space Planning
placeholder small

Mick Schou Rasmussen

Afdelingsdirektør
Rasmus Tøgern

Rasmus Tøgern

Arkitekt / Markedschef
Rikke Hou Vangsåe

Rikke Hou-Vangsaae

Arkitekt / Afdelingsleder
Rune Beck

Rune Bech

Arkitekt / Produktions- og Ressourcechef
Steen Gissel

Steen Gissel

Markedschef / Arkitekt
Torben Klausen

Torben Klausen

Divisionsdirektør, Sweco Architects
Uffe Bay Smidt

Uffe Bay-Smidt

Arkitekt og Bygningskonstruktør / Markedschef

Medarbejdere

placeholder small

Agnete Fuglsang

Projektleder / Landskabsarkitekt
Aitor Mtz de Zuazo

Aitor Mtz de Zuazo

Arkitekt / Projektleder
placeholder small

Alba Ortega

Arkitekt
Alexander Buur Andersen

Alexander Buur Andersen

Arkitekt
Alexander Pihl

Alexander Pihl

Bygningskonstruktør / Brandrådgiver
placeholder small

Alexandre Moneron

Bygningskonstruktør
Allan Brinch

Allan Brinch

Arkitekt / Byggeleder
Allan Kongslev

Allan Kongslev

Arkitekt / Projektleder
Alvaro Garcia Sacristan

Alvaro Garcia Sarcristan

Arkitekt
Anders Bomholt

Anders Bomholt

Bygningskonstruktør
Anders Carlsen

Anders Carlsen

Teamleder / Bygningskonstruktør
Anders Holmstrup Moustgaard

Anders Holmstrup Moustgaard

Commercial Director
Anders Lyhne

Anders Lyhne

Kreativ leder, Vest / Arkitekt
placeholder small

Anders Nielsen

Projektleder / Bygningskonstruktør
Anders Rieper

Anders Rieper

Arkitekt / Projekt- og projekteringsleder
placeholder small

Anders Wester

Bygningskonstruktør
placeholder small

Andreas Frederiksen

Bygningskonstruktør
placeholder small

Anette Heilmann

Arkitekt / Tilbudspartner
placeholder small

Anette Ladefoged

Byplanarkitekt
placeholder small

Ann Kristin Kier

Arkitekt / Projektleder / Projekteringsleder
Anna Salska

Anna Salska

Arkitekt
placeholder small

Anna Sophie Bresson

Arkitekt
placeholder small

Anne Ellegaard Pedersen

Projektleder / Arkitekt
Anne Maj Kjemtrup

Anne Maj Kjemtrup

Bygningskonstruktør
Anne Ravnholt Sørensen

Anne Ravnholt Sørensen

Arkitekt
Anne Sofie Hald

Anne Sofie Hald

Arkitekt
Anne Wewer

Anne Wewer

Arkitekt / Kontorchef TRUST
placeholder small

Annette Fjeldberg

Bygningskonstruktør / Teamleder Transformation
Ari Højgaard Jensen

Ari Højgaard Jensen

Projekteringsleder / Bygningkonstruktør
Ask Abildgaard

Ask Abildgaard

Bygningskonstruktør / Projekteringsleder / Kompetenceleder for Integreret rådgivning
Benjamin Mark

Benjamin Mark

Arkitekt
Benjamin Niclasen

Benjamin Niclasen

Byggeleder / Bygningskonstruktør
Bent Veller

Bent Veller Hansen

Projektleder / Bygningskonstruktør
placeholder small

Bettina Spolin

Bygningskonstruktør / Byggeleder
Bianca Zaharia

Bianca Georgiana Zaharia

Arkitekt
Birgit Worm

Birgit Worm

Arkitekt / Kreativ leder for Undervisning / Kompentenceleder / Brugerindvolvering
Bjørn Krogh Andersen

Bjørn Krogh Andersen

Bygningskonstruktør
Björn Löwegren

Björn Löwegren

Teamleder / Projektleder
Bjørn Mogensen

Bjørn Mogensen

Arkitekt / Kreativ leder Transformation
Bo Boi

Bo Boi

Tilbudschef / Bygningskonstruktør
Bo Juul Frederiksen

Bo Juul Frederiksen

Projekteringsleder / Bygningkonstruktør
Brian Højbjerre Sørensen

Brian Højbjerre Sørensen

Projektleder / Arkitekt
placeholder small

Camilla Frederiksen

Arkitekt
Camilla Grøn

Camilla Grøn

Arkitekt / DGNB Konsulent
placeholder small

Camilla Kragh Pedersen

Arkitekt / Projektleder
Camilla Wittendorff Pagh

Camilla Wittendorff Pagh

Bygningskonstruktør
Carina Refsing Nissen

Carina Refsing Nissen

Arkitekt
Carina Rosenbech Thybo

Carina Rosenbech Thybo

Kreativ leder, Vest / Landskabsarkitekt
Carol Hayes

Carol Hayes

Arkitekt
Caroline Grubbbe Stewart

Caroline Grubbe Stewart

Bygningskonstruktør / Projektleder
Carsten Ellegård Bornhøft

Carsten Ellegård Bornhøft

Bygningskonstruktør
Carsten Madsen

Carsten Madsen

Projekt supportchef
Casper Bagge

Casper Bagge

Bygningskonstruktør
placeholder small

Casper Edgar

Bygningskonstruktør
Casper Haugaard

Casper Haugaard

Arkitekt
Casper Rasmussen

Casper Rasmussen

Bygningskonstruktør
Cathrine Thingstadengen

Cathrine Thingstadengen

Arkitekt / Projektleder
Cecilie Hammer

Cecilie Hammer

Arkitekt / DGNB konsulent
placeholder small

Cecilie Lund Simonsen

Arkitekt
Charlotte Pehn

Charlotte Pehn

Arkitekt / Projektleder / Projekteringsleder
placeholder small

Christian Jøhnk Hess

Arkitekt
placeholder small

Christian Hass

Bygningskonstruktør / Projektleder / Projekteringsleder
Christian Schak Straarup

Christian Schak Straarup

Projektleder
Christina Guldhammer

Christina Guldhammer

Arkitekt
Claes Helmersen

Claes Helmersen

Arkitekt / Projektleder
Corina Negrescu

Corina Negrescu

Bygningskonstruktør
Daniel Cardenas

Daniel Cardenas

Arkitekt
placeholder small

Daniel Vittrup

Konstruktørpraktikant
Danny Engelhardt Pedersen

Danny Engelhardt Pedersen

Bygningskonstruktør
David Franck Chantreau

David Franck Chantreau

IKT-specialist / Bygningskonstruktør
Ditlev Marboe

Ditlev Marboe

Bygningskonstruktør
Eik Ikkala Lerager

Eik Lerager

Bygningskonstruktør
Eiwen Ying

Eiwen Ying

Arkitekt
Eleni Bouga

Eleni Bouga

Arkitekt
Elisabeth Jeppesen

Elisabeth Jeppesen

Arkitekt / Projektleder Byplan
Emil Bach Frandsen

Emil Bach Frandsen

Bygningskonstruktør
Emil Skibsted Tranæs

Emil Skibsted Tranæs

Arkitekt / Projektleder
Erik Jensen

Erik Jensen

Fagspecialist, Bygningskonstruktør BTH
Erik Mortensen

Erik Mortensen

Projektleder / Bygningskonstruktør
placeholder small

Esben Juul

Bygningskonstruktør
Eskild West Pedersen

Eskild West Pedersen

Arkitekt / Ingeniør
Flemming Ringgaard

Flemming Ringgaard

Byggeleder / Bygningskonstruktør
Frank Iversen

Frank Iversen

Projektleder / Bygningskonstruktør
Frank Schmidt

Frank Schmidt

Projektleder / Bygningskonstruktør
Freddie Hage

Freddie Hage

Byggeleder / Bygningskonstruktør
Frederik Honore Bæk

Frederik Bæk

Kompetenceleder IKT/BIM / Bygningskonstruktør
Frederikke Gregersen

Frederikke Gregersen

Arkitekt
placeholder small

Gitte Duelund Christiansen

Bygningskonstruktør
Hans Larsen

Hans Larsen

Arkitekt / Projektleder / Projekteringsleder
Hans Munkholt

Hans Munkholt

Bygningskonstruktør / Projekt- og projekteringsleder / Brandrådgiver
Hans Møller

Hans Ramsgaard Møller

Arkitekt / Projektleder
Helena Renado Morales

Helena Renedo Morales

Arkitekt / Projektleder
Henriette Falk Olesen

Henriette Falk Olesen

Arkitekt, DGNB-auditor
Henrik Rømer Kania

Henrik Rømer Kania

Bygningskonstruktør
placeholder small

Hikmet Kibar

Bygningskonstruktør
Ida Bech

Ida Bech Rasmussen

Arkitekt / Projektleder
Ilhana Elezovic

Ilhana Elezovic

Arkitekt
Ines Tavares Correia

Inês Tavares Correia

Arkitekt
Inge Skytte

Inge Nielsen Skytte

Kreativ leder for Almene Boliger / Arkitekt
Irina Nica

Irina Nica

Arkitekt
Ivaan Nyborg

Ivan Nyborg

Markedschef / Bygningskonstruktør
placeholder small

Jacob Mikkelsen

Arkitekt
Jakob Bargmann Madsen

Jakob Bargmann Madsen

Arkitekt / Projektleder
Jakob Gjødvad Olesen

Jakob Gjødvad Olesen

Projektleder / Bygningskonstruktør

Jan Emmertsen

Projektleder / Arkitekt
placeholder small

Janne Søndergaard Rasmussen

Byplanarkitekt

Jannik Ahlgrimm

Kompetenceleder / Visualisering

Jens Dahl Dybbro

Projektleder / Landskabsarkitekt

Jens Holten

Teamleder / Bygningskonstruktør
Jesper Dufke

Jesper Dufke

Teamleder / Bygningskonstruktør
Jesper Rasmussen

Jesper Nordestgaard Rasmussen

Arkitekt
Jesper Knudsen

Jesper Skytte Knudsen

Teamleder / Bygningskonstruktør
Jesper Wichmann

Jesper Wichmann

Arkitekt / Projektleder
placeholder small

Jette Flensborg

Bygningskonstruktør
placeholder small

Joakim Holm Johnsen

Bygningskonstruktør
Johanna Rossbach

Johanna Rossbach

Arkitekt/ Teamleder / Projekteringsleder
Jonas Feldborg Kjeldsen

Jonas Feldborg Kjeldsen

Projektleder / Bygningskonstruktør
Jonas Vollmond

Jonas Vollmond

Bygningskonstruktør / projekt- og projekteringsleder
Josephine Haar Rasmussen

Josephine Haar Rasmussen

Teknisk designer
placeholder small

Julian Barslund Pedersen

Bygningskonstruktør
Julian Heick

Julian Heick

Arkitekt

Julie Bendix

Projektleder / Arkitekt
Kaare Dahlmann

Kaare Dahlmann

Markedschef / Arkitekt
Karen Nørgaard

Karen Nørgaard

Landskabsarkitekt
Karl-Martin Buch Frederiksen

Karl-Martin Buch Frederiksen

Markedschef / Arkitekt
placeholder small

Kasper Friang Farvin

Bygningskonstruktør
Kasper Rasmussen

Kasper Nørgård Rasmussen

Forretningsudviklingschef
Kasper Østergaard Iversen

Kasper Østergaard Iversen

Bygningskonstruktør
Katrine Rose

Katrine Almlund Rose

Arkitekt / Projektleder
Katrine Jægerup

Katrine Jægerup

Landskabsarkitekt
Kathrine Munck

Katrine Munck

Landskabsarkitekt
Katrine Schlosser

Katrine Schlosser

Projektleder / Arkitekt
placeholder small

Kay Thorsten Sig-Jensen

Projekteringsleder
Kenneth Nielsen

Kenneth Bo Nielsen

Bygningskonstruktør / Projekt- og projekteringsleder
Kim Mortensen

Kim Mortensen

Projektchef / Ingeniør
placeholder small

Kirsten Hofmann Thomsen

Arkitekt
Kjartan Bruun Lindvold

Kjartan Bruun Lindvold

Bygningskonstruktør
Krestian Ingemann

Krestian Ingemann

Arkitekt / Projektleder / Projekteringsleder
Krestian Olsen

Krestian Olsen

Bygningskonstrukør / Teamleder / Projektchef
Kristian Pedersen

Kristian Pedersen

Arkitekt / Visualisering
Kristian Rasmussen

Kristian Rasmussen

Arkitekt / Teamleder / Projektchef
Kristine Damgaard Jensen

Kristine Damgaard Jensen

Arkitekt
Kurt Jensen

Kurt Jensen

Arkitekt / Projekt- og projekteringsleder
Kurt Udengaard

Kurt Udengaard

Projektleder / Bygningskonstruktør
placeholder small

Lan Anh Nguyen Jensen

Bygningskontruktør
Lars Kvorning Møller

Lars Kvorning Møller

Tilbuds- og kontraktchef
Lars Poulsen

Lars Poulsen

Bygningskonstruktør / Kalkulation
Lars Sharpe á Argjahøvda

Lars Sharpe á Argjahøvda

Bygningskonstruktør, IKT-leder
Lasse Jeppesen

Lasse Jeppesen

Bygningskonstruktør
Lasse Schultz Jensen

Lasse Schultz Jensen

Bygningskonstruktør
Lene Kristensen

Lene Kristensen

Byggeleder
Lene Nielsen

Lene Nielsen

Arkitekt
Lene Bang Sack Nielsen

Lene Sack-Nielsen

Byplanarkitekt
placeholder small

Leslie Nielsen

Bygningskonstruktør
Lidia Costina Deaconu

Lidia Costina Deaconu

Bygningskonstruktør
Line Spengler

Line Spengler

Arkitekt
placeholder small

Lise Jessen

Arkitekt / projekt- og projekteringsleder
Lizette Jensen

Lizette Araza Jensen

Arkitekt / Projektleder
placeholder small

Lotte Olesen Bundgaard

Projektleder / Arkitekt
Louise Steffensen

Louise Steffensen

Arkitekt
placeholder small

Mads Agger

Projektleder / Bygningkonstruktør
Mads Beck Møller

Mads Beck Møller

Bygningskonstruktør / IKT-leder
placeholder small

Mads Haaber Thomsen

Projektleder / Arkitekt
Mads Jørgensen

Mads Jørgensen

Arkitekt
Malene Bergenstoff Jensen

Malene Bergenstoff Jensen

Arkitekt / Projektleder – Byplan
Malene Nørgaard Corydon

Malene Nørgaard Corydon

Kreativ leder for Boliger, Vest / Arkitekt
Marco d'Ambrogio

Marco D´Ambrogio

Arkitekt
Maria Staufelt

Maria Staufeldt

Arkitekt
Marie Urvang

Maria Urvang

Byplanarkitekt
placeholder small

Marie-Louise Mejlholm

Projektleder
Marina Berg

Marina Berg

Bygningskonstruktør
Markus Bo Schou Moelsby

Markus Bo Schou Moelsby

Projektleder / Bygningskonstruktør
Marrije Van den Eynde

Marrije Vanden Eynde

Landskabsarkitekt
Martin Paulo Kaae

Martin Paulo Kaae

Arkitekt
placeholder small

Martin Ringstrøm

Bæredygtighedsleder / Arkitekt
Mathias Bagger Poulsen

Mathias Bagger Poulsen

Arkitekt / Kreativ leder Nybyg
Mette Fuglkjær Hansen

Mette Fuglkjær

Kreativ leder, Byplan
Mette Geertsen

Mette Geertsen

Kreativ leder for Byplan, Vest / Arkitekt
Mette Lindvig

Mette Lindvig

Landskabsarkitekt / Projektleder
Mette Lund Traberg

Mette Lund Traberg

Landskabsarkitekt / Projektleder
Mie Mathiesen

Mia Mathiesen

Landskabsarkitekt
Michael Guldbøg

Michael Guldbøg

Arkitekt
Michael Nielsen

Michael Nielsen

Projektleder / Bygningskonstruktør
Michael Storgaard Rasmussen

Michael Storgaard Rasmussen

Projekteringsleder / Bygningkonstruktør
placeholder small

Michael Stroh

Arkitekt Projektleder / Projekteringsleder
placeholder small

Mikael Rex

Arkitekt
Mike Kjær

Mike Kjær

Projektleder / Bygningskonstruktør
Mike Wichmann Larsson

Mike Wichmann Larsson

Bygningskonstruktør
Mikkel Baden Busk

Mikkel Baden Busk

Projektleder / Bygningskonstruktør
placeholder small

Mikkel Thisted

Arkitekt / Projektleder / Projekteringsleder
Mikke Westfall

Mikkel Westfall

Arkitekt / Markedschef
placeholder small

Mogens Amstrup

Markedschef / Bygningskonstruktør
placeholder small

Morten Dan Sirmacis Jensen

Arkitekt
Morten Fischer Pedersen

Morten Fischer Pedersen

Projektleder / Bygningskonstruktør
Morten Hell

Morten Hell

Afdelingschef, Acoustica og Lysdesign
Morten Kusk Andreasen

Morten Kusk Andreasen

Projektleder / Arkitekt
Morten Lauridsen

Morten Lauridsen

Bygningskonstruktør
Morten Pilgaard

Morten Pilgaard

Teamleder / Bygningskonstruktør
placeholder small

Nanna Ebbesen

Bygningskonstruktør
Natasja Cornelius Petersen

Natasja Cornelius Petersen

Bygningskonstruktør
placeholder small

Nicholas Brogaard Wied

Bygningskonstruktør
Nicole Knudsen

Nicole Knudsen

Arkitekt
placeholder small

Niels Bach

Arkitekt
placeholder small

Niels Mathiasen

Projektchef / Bygningskonstruktør
Nikolaj Effert Jonassen

Nikolaj Effert Jonassen

Projektleder / Arkitekt
Nikoline Werngreen

Nikoline Werngreen

Projekteringsleder / Arkitekt
Nils Ulrik Nielsen

Nils Ulrik Nielsen

Projektleder / Bygningskonstruktør
Ole Allin

Ole Allin Egebæk

Arkitekt
Patrick Ronge Vinther

Patrick Ronge Vinther

Projektleder / Arkitekt
Per Froberg

Per Froberg

Projekteringsleder / Bygningkonstruktør
Pernille Gajhede

Pernille Gajhede

Arkitekt
placeholder small

Pernille Pals

Arkitekt / Projektleder
Pernille Sangvin

Pernille Uglvig Sangvin

Teknisk designer / IKT-leder / BIM-koordinator
Peter Kristiansen

Peter Kristiansen

Kreativ Leder for Undervisning og Fritid / Arkitekt
Peter Refsgaard Iversen

Peter Refsgaard Iversen

Kreativ leder / Arkitekt
Pinelopi Gardika

Pinelopi Gardika

Arkitekt
Rasmus Strebøl

Rasmus Strebøl

Arkitekt
Rasmus Andersen

Rasmus Weber Andersen

Bygningskonstruktør / projekt- og projekteringsleder
placeholder small

René Bjerregaard

Markedschef / Ingeniør
Rigmor Heebøll

Rigmor Heebøll

Arkitekt
Rikke Fromberg Andersen

Rikke Fromberg Andersen

Senior projektleder
Rikke Romm Jensen

Rikke Romm

Landskabsarkitekt
Robert Østerby

Robert Østerby

Bygningskonstruktør
Ronald Hvam

Ronald Hvam

Projektleder / Bygningskonstruktør
placeholder small

Rune Brydegaard Andersen

Teamleder, Veje og Trafikplanlægning
Rosa Marie Ølgaard

Rosa Marie Ølgaard

Landskabsarkitekt / Projektleder
Sabine Kjærulff

Sabine Kjærulff

Arkitekt / projekt- og projekteringsleder
placeholder small

Sara Stounberg Østergaard

Projektleder / Arkitekt
Sebastian Morten Soelberg

Sebastian Morten Soelberg

Arkitekt, Kreativ / Leder almen nybyg
placeholder small

Signe Bech Reinholdt

Arkitekt
placeholder small

Signe Kjær

Arkitekt
Signe Madsen

Signe Madsen

Arkitekt
Simon Olafsson

Símon Ólafsson

Ekstern IKT og BIM konsulent
Simon Pryll Truesen

Simon Pryll Truesen

Bygningskonstruktør / Projekteringsleder
Simon Schmidt Søltoft

Simon Schmidt Søltoft

Projektleder / Bygningskonstruktør
Simone Barslund-Haxholm

Simone Barslund Haxholm

Landskabsarkitekt
Sonja Marie Overgaard

Sonja Marie Overgaard

Kompetenceleder / Brugerinvovlering
Søren Lyngsø Svare

Søren Lyngsø Svare

Arkitekt / Projektleder
Søren Thornvig

Søren Thornvig

Projekteringsleder / Bygningkonstruktør
Stefan Guldberg

Stefan Guldberg Dreyer

Bygningskonstruktør
Steffen Vahlun

Steffen Vahlun

Bygningskonstruktør / Byggeleder
Stig Fenger

Stig Fenger

Arkitekt
placeholder small

Stine Bork

Bygningskonstruktør / Byggeleder
placeholder small

Stine Holcher

Arkitekt / Projekteringsleder
Stine Christiansen

Stine Skov Christiansen

Arkitekt / Projektleder
Sussie Stenholt Madsen

Sussie Stenholt Madsen

Arkitekt
placeholder small

Svend Torngaard Rasmussen

Senior projektleder
placeholder small

Søren Bjerre

IKT-leder
Tenna Arnbak

Tenna Arnbak

Arkitekt / Grafisk Designer
Terese Sofie Hjort Rasmussen

Terese Sofie Hjorth Rasmussen

Landskabsarkitekt
placeholder small

Thomas Christian Lien

Arkitekt
Thomas Byskov Grove

Thomas Grove

Projektleder / Bygningskonstruktør
placeholder small

Thomas Vig

Konsulent, Akustik
Tim Nørlund Jensen

Tim Nørlund Jensen

Projektleder / Arkitekt
Tina Ovesen

Tina Paugan Ovesen

Bygningskonstruktør / projekt- og projekteringsleder
Trine Christoffersen Lemche

Trine Christoffersen Lemche

Arkitekt / projektleder
Troels Bloksgaard

Troels Bloksgaard

Arkitekt / Byggeleder / Kompetenceleder udførsel
Ulrik Skouboe

Ulrik Skouboe

Projektleder / Bygningskonstruktør
Vibeke Lynch

Vibeke Marie Anne Lynch

Bygningskonstruktør / Kompetenceleder for Outsourcing
placeholder small

Vibeke Stine Nielsen

Bygningskonstruktør / Projektleder
William McNaughton

William McNaughton

Arkitekt
Youssuf Alaswad

Youssuf Alaswad

Arkitekt
Zlata Petersen

Zlata Petersen

IKT-ansvarlig

Vil du vide mere om Sweco Architects?

Send os dit spørgsmål og vi kontakter dig.
  • Dette felt er til validering og bør ikke ændres.