0 af 0 for ""

Sweco Architects i København

Besøg os på

Ørestads Boulevard 41
2300 København S
Tlf.: 72 20 72 07

Rune Bech
Direktør / Arkitektur & Byggeri, Øst
rune.bech@sweco.dk
+45 22 22 93 26

Birte Hartvig

Birte Hartvig
Afdelingssekretær
birte.hartvig@sweco.dk
+45 27 25 41 23

Ask Abildgaard

Ask Abildgaard
Afdelingschef for Offentlig og Integreret rådgivning
ask.abildgaard@sweco.dk
+45 22 22 93 61

Mia Scheel

Mia Scheel
Markedsdirektør
mia.scheel@sweco.dk
+45 5372 1821

Jonas Vollmond

Jonas Vollmond
Afdelingschef for Strategiske partnerskaber
jonas.vollmond@sweco.dk
+45 22 22 93 58

Louise Steffensen

Louise Steffensen
Afdelingschef for Privat
louise.steffensen@sweco.dk
+45 22 22 93 41

Niels Toft

Niels Toft
Teamchef for CoLab og Bæredygtighed
niels.toft@sweco.dk

Thor Lidegaard
Teamchef for Byplanlægning
thor.lidegaard@sweco.dk
+45 42 82 12 05

Steffen Salbo
Teamchef for Almene Boliger
steffen.salbo@sweco.dk
+45 42 82 13 25

Mette Gravergaard

Mette Gravergaard
Teamchef for Spaceplanning
mette.gravergaard@sweco.dk
+45 28 12 34 25

Kiri Hedegaard

Kiri Lysbjerg HedegaardTe
Teamchef for Retail & Logistik
kiri.hedegaard@sweco.dk
+45 24 69 16 82

Anja Boserup

Anja Boserup
Teamchef for Landskab
anja.boserup@sweco.dk
+45 51 55 90 08

Johanna Rossbach

Johanna Rossbach
Teamchef for Undervisning
johanna.rossbach@sweco.dk
+45 22 22 93 27

Rikke Grendal

Rikke Grendal
Teamchef for &Os og LIVA
rikke.grendal@sweco.dk

Ditte Rode
Teamchef for TRUST
ditte.rode@sweco.dk
+45 20923434

Medarbejdere

Allan Brinch

Allan Brinch

Byggeleder / Arkitekt
Allan Kongslev

Allan Kongslev

Projektleder / Arkitekt

Alvaro Garcia Sarcristan

Arkitekt
Amanda Andersen

Amanda Andersen

Bygningskonstruktør

Anders Bjørn-Andersen

Bygningskonstruktør / Pharma
Anders Bay Holm

Anders Bay Holm

Markedschef Øst / Arkitekt

Anders Odgaard Nielsen

Projektleder / Bygningskonstruktør
Anders Rosenwanger

Anders Rosenwanger

Konstruktionsingeniør
Anders Wester

Anders Wester

Bygningskonstruktør / Pharma
Andy Andor

Andy Andor

Bygningskonstruktør / IKT-leder

Ann Kristin Kier

Projekt- og projekteringsleder / Arkitekt
Anna Jensen

Anna Jensen

Landskabsarkitekt
Anne Maj Kjemtrup

Anne Maj Kjemtrup

Bygningskonstruktør / TRUST
Anne Sloth

Anne Sloth

Projekt- og projekteringsleder / VVS-ingeniør
Anne Sofie Hald

Anne Sofie Hald

Arkitekt
Anne Wewer

Anne Wewer

Kompetenceleder for Strategiske Partnerskaber / Arkitekt

Benjamin Cooper

Bygningskonstruktør
Bent Møller Petersen

Bent Møller Petersen

Bygningskonstruktør

Birgit Worm

Faglig leder / Undervisning Øst/ Kompentenceleder / Brugerindvolvering / Arkitekt

Birgitte Sundstrup

Sagsarkitekt
Bjørn Krogh Andersen

Bjørn Krogh Andersen

Projektleder / Bygningskonstruktør
Bjørn Mogensen

Bjørn Mogensen

Markedschef / Transformation / Arkitekt
placeholder small

Camilla Bjørcklund

Bæredygtighedsrådgiver / DGNB-konsulent / Svanemærkningskonsulent

Camilla Kragh Pedersen

Projektleder / Arkitekt
Carina Refsing Nissen

Carina Refsing Nissen

Projektleder / Landskabsarkitekt
Carol Hayes

Carol Hayes

Arkitekt

Caroline Grubbe Stewart

Projektleder / Bygningskonstruktør
Casper Haugaard

Casper Haugaard

Sagsarkitekt
placeholder small

Cecilie Lund Simonsen

Projektleder / Arkitekt
Christian Åsbø

Christian Åsbø

Projektleder / Arkitekt
Claes Helmersen

Claes Helmersen

Projektleder / Arkitekt
Clarissa Navarro

Clarissa Nazzaro

Arkitekt / Pharma
Corina Negrescu

Corina Negrescu

Bygningskonstruktør / Pharma
Danny Engelhardt Pedersen

Danny Engelhardt Pedersen

Projekt- og projekteringsleder / Bygningskonstruktør

Eleni Bouga

Arkitekt
Emilie Mathiesen

Emilie Mathiesen

Bygningskonstruktør
Eskild West Pedersen

Eskild West Pedersen

Ingeniør / Arkitekt / Pharma

Eva Thornval

Projekt- og projekteringsleder / Arkitekt
Freja Li

Freja Li

Bygningskonstruktør / Pharma
placeholder small

Gitte Duelund Christiansen

Byggeleder / Bygningskonstruktør

Gorm Larsen

Landskabsarkitekt

Hans Ramsgaard Møller

Projektleder / Arkitekt
Hayriy Isik

Hayriye Isik

Arkitekt

Helena Renedo Morales

Projekt- og projekteringsleder / Arkitekt
Ida Bech Rasmussen

Ida Bech Rasmussen

Projektleder / Arkitekt
placeholder small

Ivaylo Ignatov

Bygningskonstruktør
placeholder small

Jackie Jensen

Bygningskonstruktør
Jakob Bargmann Madsen

Jakob Bargmann Madsen

Projektleder / Arkitekt
Jesper Rasmussen

Jesper Nordestgaard Rasmussen

Arkitekt

Kamilla Iversen

Landskabsarkitekt

Karen Nørgaard

Landskabsarkitekt
Karen Tovgaard

Karen Tovgaard

Landskabsarkitekt
Kat Stamatakis

Kat Stamatakis

Projekt- og projekteringsleder
Kenneth Nielsen

Kenneth Bo Nielsen

Projekt- og projekteringsleder / Bygningskonstruktør
Kjartan Lindvold

Kjartan Lindvold

Bygningskonstruktør
Kristian Rasmussen

Kristian Rasmussen

Teamchef
Kristina Wendt

Kristina Wendt

Projekt- og projekteringsleder / Pharma / Arkitekt
Kurt Jensen

Kurt Jensen

Projekt- og projekteringsleder / Arkitekt

Laila Feldthaus

Projektleder / Arkitekt
Lars Sharpe á Argjahøvda

Lars Sharpe á Argjahøvda

Projekt- og projekteringsleder / IKT-leder / Bygningskonstruktør

Lasse Schultz Jensen

Bygningskonstruktør
Line Spengler

Line Spengler

Arkitekt / Pharma

Lucia Napuri

Sagsarkitekt
Maja Kallesen

Maja Kallesen

Arkitekt / Pharma
Marco d'Ambrogio

Marco D´Ambrogio

Arkitekt
Maria Nørby

Maria Nørby

Projekt- og projekteringsleder / Arkitekt

Maria Saul

PQ- og Tilbudspartner
Maria Staufeldt

Maria Staufeldt

Projektleder / Arkitekt
Marrije Vanden Eynde

Marrije Vanden Eynde

Landskabsarkitekt

Mette Lindvig

Projektleder / Landskabsarkitekt
Mette Lund Traberg

Mette Lund Traberg

Kreativ leder / Landskabarkitektur

Michael Brath

Arkitekt / Projekt- og projekteringsleder
Mike Larsson

Mike Wichmann Larsson

Bygningskonstruktør
placeholder small

Milan Milenkovski

IKT-leder / Bygningskonstruktør

Monica Skovgaard Christensen

Projektleder
Morten Toft

Morten Toft

Projekteringsleder / Bygningskonstruktør
Nicholas Dyakowski

Nicholas Dyakowski

Landskabsarkitekt
Niels Neipper

Niels Neipper

Økonomichef, Strategiske Partnerskaber

Oliver Lykke Methmann

Arkitekt

Oliver-Oskar Bruun Christiansen

Lysdesigner
Patrick Lauridsen

Patrick Lauridsen

Projekt- og projekteringsleder / Bygningskontruktør

Peter Lange

Projektleder / Byplanlægger
Peter Raaschou-Nielsen

Peter Raaschou-Nielsen

Projekt- og projekteringsleder / Landskabsarkitekt
Peter Sejr Wiboltt

Peter Sejr Wiboltt

Bygningsfysiker / Konstruktør
Pierpaolo Sala

Pierpaolo Sala

3D artist / Arkitekt
Rasmus Svane Thorndahl

Rasmus Svane Thorndahl

EL-ingeniør
Rasmus Andersen

Rasmus Weber Andersen

Projekt- og projekteringsleder / Bygningskonstruktør

Rene Nava Petersen

Projektleder

Rosa Marie Ølgaard

Projektleder / Landskabsarkitekt

Sara Karlsson Christensen

Projekteringsleder

Sebastian Reumert

Arkitekt

Signe Kjær

Arkitekt

Simone Barslund Haxholm

Landskabsarkitekt

Sophia Bigilia Drøscher

Bygningskonstruktør

Steffen Salbo

Teamchef for Almene boliger, Sweco Architects øst
Stig Fenger

Stig Fenger

Projektleder / Arkitekt

Søren Kjærgaard

Projekteringsleder
Søren Vestbjerg Andersen

Søren Vestbjerg Andersen

Chef for Bygnings- og Rumakustik
Tenna Arnbak

Tenna Arnbak

Relations & Office manager, Strategiske partnerskaber

Terese Sofie Hjorth Rasmussen

Landskabsarkitekt

Thor Lidegaard

Teamchef for Byplanlægning, Sweco Architects Øst
Tobias Christoffersen

Tobias Christoffersen

Bygningskonstruktør

Trine Christoffersen Lemche

Kreativ leder / Undervisning / Arkitekt
Van Anh Nguyen

Van Anh Nguyen

Kompetenceleder IKT/BIM / Bygningskonstruktør / Pharma

Vibeke Marie Anne Lynch

Kompetenceleder for Outsourcing / Bygningskonstruktør
Vibeke Stine Nielsen

Vibeke Stine Nielsen

Projekt- og projekteringsleder / Bygningskonstruktør

Tine Alrø

TRUST

Jesper Roth

TRUST